Select Page

برای آشنایی بیشتر با لمینت دندان بدون تراش ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

لمینت دندان بدون تراش

شنیده اید که روکش ها می توانند لبخند بی عیب و نقصی را که همیشه می خواستید به شما بدهند. اما کاهش دندان های طبیعی شما که برای قرار دادن روکش های معمولی لازم است، شما را از سرمایه گذاری در این روش زیبایی باز داشته است. اکنون می توانید از طریق روکش های “بدون تراش”، مانند Lumineers که نیازی به تراشیدن دندان ها ندارند، بهترین ها را از هر دو جهان داشته باشید.

لمینت ها تقریباً یک قرن است که وجود دارند و در از زمان به شدت تغییر کرده اند. از درپوش های جعلی دندان که بعد از چند ساعت از بین می روند تا دندان هایی که طبیعی به نظر می رسند، لمینت ها به روش های چند منظوره بهبود یافته اند. اگر نگران طول عمر یا ظاهر لمینت هستید، ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید که این فناوری آرایشی واقعاً چه قدر چشمگیر شده است.

لمینت دندان بدون تراش

لمینت دندان بدون تراش

تاریخ روکش های چینی

روکش های چینی از اواخر دهه 1920 وجود داشته است و جای تعجب نیست که این کارها از هالیوود آغاز شده است. یک دندانپزشک کالیفرنیایی راهی برای تقویت لبخند بیماران ستاره هالیوودی خود ارائه داد. نام وی دکتر چارلز پینکوس بود و با یک درپوش اکریلیک دندان که روی دندان های موجود فرد قرار می گرفت، معروف شد.

ستاره ها در صحنه های فیلم کلاه می پوشیدند، سپس آن ها را برمی داشتند. گرچه این فاصله زیادی با روکش های دائمی پرسلن دارد که امروز به آن فکر می کنیم، اما این آغاز استفاده از روکش برای کامل کردن لبخند فردی است.

بین سال های 1920 و 1950، افراد عادی شروع به تهیه روکش کردند تا به آن ها کمک کند که لبخندهای خود را، به ویژه در مواجهه با بیماری یا از دست دادن دندان شکل دهند. در دهه 1950، دندانپزشکان در حال چسباندن روکش به دندان بودند، اما در چسباندن صحیح آن ها مشکل داشتند.

روکش ها اکنون از پرسلن یا کامپوزیت ساخته شده اند و دکتر مایکل بونوکور به روشی برای پی اچ سطح دندان با اسید خفیف، پی برد. این سطحی را ایجاد کرد که یک ماده اتصال دهنده بتواند بهتر به آن بچسبد و باعث شود روکش ها ماندگارتر و جذاب تر شوند.

وجود روکش هایی که امروز به آن فکر می کنیم، از اوایل دهه 80 آغاز شده است. روکش ها مقرون به صرفه تر و راحت تر قرار می گیرند که باعث می شود راه حل های محبوب برای افرادی که دارای مشکلات آرایشی هستند، باشد.

لمینت دندان بدون تراش

لمینت دندان بدون تراش

روکش های چینی

وقتی روکش می گذارید، می توانید روکش های سنتی و روکش های بدون آماده سازی را انتخاب کنید.

با استفاده از روکش های سنتی، دندانپزشک شما مقدار بسیار کمی مینای دندان یا دندان هایی که روکش دریافت می کنند را از بین می برد. سپس، دندانپزشک از دندان شما که کمی تراشیده شده برداشت می کند، بنابراین می توان یک روکش برای آن ساخت. دریافت روکش بین دو تا چهار هفته طول خواهد کشید. اگر نگران لبخند ناخوشایند هستید، می توانید روکش های موقتی در این دوره تهیه کنید.

با استفاده از روکش های بدون آماده سازی، دندان های طبیعی شما از بین نمی رود و تراشیده نمی شود و روکش ها مستقیماً بر روی دندان های طبیعی موجود قرار می گیرند.

قبل از قرار دادن آن ها به طور دائمی، دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی مناسب بودن و نمای نهایی روکش را در دهان شما بررسی می کند. در این مرحله می توان تنظیماتی را در رنگ روکش انجام داد. اگر روکش کاملاً متناسب نباشد، دندانپزشک می تواند آن را مرتب کند. بعد از تمیز کردن، صیقل دادن و تراشیدن دندان، دندانپزشک روکش را به دندان شما می بندد.

حتی پس از قرارگیری و سیمان سازی روکش، دندانپزشک شما همچنان می تواند تنظیمات نیش را انجام دهد. روکش های امروزی بین 10 تا 30 سال دوام دارند، که نسبت به سبک قدیمی که به سختی در جای خود باقی مانده است پیشرفت چشمگیری است.

با استفاده از روکش های امروزی از دندان های ریزه پرهیز کنید.

یک مشکل در مورد روکش، چیزی است که مردم به آن لقب “دندان های ریزه” داده اند. این نشان دهنده دندان هایی است که بدیهی است که تقلبی هستند، یا به دلیل این که آن ها خیلی بزرگ هستند، بیش از حد سفید بوده، یا شکل طبیعی ندارند. دندان هایی که کاملاً صاف و یک دست هستند (حتی صاف تر از بریس ها هستند) نیز مانند دندان های کوچک هستند.

لمینت دندان بدون تراش

لمینت دندان بدون تراش

مزایای  Lumineers

Lumineers  مارکی از روکش های بدون پیش برای لمینت بدون تراش ساخته شده که از یک لایه ظریف چینی به وجود آمده است.

درست مانند انواع دیگر روکش ها، لومینرها می توانند دندان های لکه دار، تراش خورده، ناهموار یا ترک خورده را پنهان کنند و لبخندی سفید و صاف به شما بدهند.

از آن جا که آن ها بسیار نازک هستند، نیازی به تراشیدن دندان های شما برای قرار دادن روکش ها نیست. روکش های سنتی کمی ضخیم تر هستند، بنابراین ما معمولاً باید اندازه دندان طبیعی را کاهش دهیم تا لبخند حجیم به نظر نرسد.

از آن جا که نیازی به تراشیدن دندان ندارند، لومینرها کاملاً برگشت پذیر هستند، بنابراین می توانید تصمیم بگیرید که در آینده به لبخند اصلی خود برگردید.

فقط در دو بازدید می توانید لبخندی تازه بزنید! در اولین ویزیت، از دندان نیش شما یک قالب درست می شود و اندازه، شکل و رنگ دندان های جدید شما، انتخاب می شود. در هنگام بازدید دوم، Lumineers  پیوست می شود.

یادتان باشد که لومینرها برای همه مناسب نیستند.

موارد زیر را هنگام انتخاب از بین انواع روکش به خاطر داشته باشید:

لومینرها بسیار نازک و شفاف هستند، بنابراین ممکن است نتوانند تغییر رنگ شدید را کاملاً پنهان کنند.

در حالی که پرسلن یکی از قوی ترین مواد دندانپزشکی موجود است، لومینرهای بسیار نازک بوده و نسبت به روکش های سنتی شکننده ترند. به همین دلیل، افرادی که دندان های خود را خرد می کنند، ممکن است یک گزینه آرایشی دیگر برای آنان بهتر باشد.

قرار دادن هر نوع روکش نیاز به آموزش و تخصص دارد. لومینرهایی که به صورت غیر ماهرانه قرار داده شده اند، می توانند باعث ایجاد برآمدگی هایی در خط لثه شوند که به نوبه خود باعث التهاب می شود.

شما در مورد بهبود ظاهر دندان های خود گزینه های زیادی دارید، بنابراین حتماً یک دندانپزشک زیبایی پیدا کنید که با آخرین فنون و فن آوری، آموزش دیده و باتجربه باشد.