Select Page

در این نوشته قصد داریم ابتدا یک نگاه کلی داشته باشیم به موضوع ترمیم و زیبایی دندان و انتظاراتی که یک فرد از ترمیم و زیبایی دندان دارد. سپس پارامترهای تأثیرگذار در انتخاب صحیح یک متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران را با هم بررسی خواهیم کرد. اگر این سوال برای شما هم مطرح شده است که بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان در تهران کیست و چه ویژگی هایی باید داشته باشد، تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

امروزه افراد بیشتر از گذشته به زیبایی لبخند و دندان­های خود اهمیت می­دهند. زیبایی دندان­ها در افزایش اعتماد به نفس، سلامت جسمانی و روانی تأثیر قابل ملاحظه­ای داشته و اثرات قابل توجهی در تعاملات روزانه افراد به وجود می آورد.

آشنایی با خدمات ترمیم و زیبایی دندان

دندانپزشکی ترمیمی، یکی از روش­های درمانی برای ترمیم و بازسازی دندان­هایی است که دچار تخریب و پوسیدگی شده­ یا تقریبا از بین رفته اند. ترمیم و زیبایی دندان، در واقع یک علم همراه با هنر است و ارتباط مستقیمی با زیبایی و سلامت دندان ها دارد.

آنچه در اصلاح طرح لبخند توسط متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران مدنظر قرار می­گيرد، وجود قرينگی در دندان­های راست و چپ، رابطه صحيح قرار گرفتن دندان­ها با لب بالا و پايين، تناسب صحيح عرض و طول هر دندان و رابطه صحيح خطی و طولی بين دندان­های جلو از دیگر مواردی است که توسط متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران مورد بررسی قرار می گیرد و بر اساس فرمول­ها و قوانين خاصی ارزيابی می­شود. هر يك از این موارد می­تواند در خلق يک لبخند زيبا تاثير بسزایی داشته باشد.

انواع خدمات متخصص ترمیم و زیبایی

خدماتی که توسط دندانپزشک ترمیم و زیبایی تهران ارایه می­شود عبارتند از:

 • اصلاح طرح لبخند (طراحی لبخند زیبا)
 • اصلاح لبخند لثه­ای (با افزایش طول تاج دندان)
 • بلیچینگ

یکی از درمان­های ترمیم و زیبایی دندان می­باشد که در راستای سفید کردن دندان انجام می شود. بلیچینگ باعث سفیدی دندان­ها می­شود. این روش یکی از ارزان­ترین تکنیک­های سفید کردن دندان است.

قرار دادن پوسته­ی نازک سرامیکی از مواد همرنگ دندان که برای اصلاح فرم و وضعیت ظاهر دندان روی سطح ناصاف یا ترک خورده دندان گذاشته می­شود.

کامپوزیت یکی از روش‌های جدید و پرطرفدار برای درمان و زیبایی لبخند به شمار می‌آید. کامپوزیت، در واقع ترکیبی از یک ماده رزینی خمیرگونه می‌باشد که بر روی دندان قرار داده می­شود و پس از فرم­دهی توسط دندانپزشک متخصص، به وسیله تابش نور بر روی دندان فیکس می­شود.

این درمان به عنوان یک درمان جایگزین برای پروتزهای بریج بوده که دندان­های سالم اطراف نیز در آن روش تراشیده می­شدند. هدف اصلی از درمان ایمپلنت، این است که در آینده هیچ دندانی به خاطر پایه بریج قرار گرفتن تراشیده نشود و از بین نرو . ایمپلنت، ساختاری است که جایگزین ریشه­های طبیعی دندان شده و در فک کاشته می­شود و مانند یک دندان طبیعی عمل خواهد کرد.

به منظور مرتب کردن دندان­ها و رفع ناهنجاری های فک جهت اصلاح طرح لبخند زیبا.

 

ویژگی­های اصلی یک متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران

بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران چه ویژگی­هایی دارد؟ آیا صرفاً داشتن یک مطب در تهران کافیست تا به بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران تبدیل شد؟ مسلماً خیر!

مهارت بالا

در درجه اول، یک متخصص ترمیم و زیبایی می­بایست از مهارت­ بالایی در زیبایی شناسی برخوردار باشد و محدودیت­های روش­های مختلف درمان را شناخته باشد تا بتواند طرح درمان مناسبی را به فرد مراجعه کننده، ارائه نماید. یک متخصص ترمیم و زیبایی دندان، باید بتواند با ارائه دیدگاه کلی از پروسه درمان، به فرد این اطمینان را بدهد که پس از طی شدن مراحل درمان، به نتیجه­ی مطلوب خواهد رسید و نتیجه درمان، لبخندی زیبا خواهد بود.

تخصص بالا

یکی دیگر از روش­های شناخت بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان در تهران، توجه به سطح تخصص دندانپزشک است. فرد باید توجه کند که دندانپزشک از کدام مرجع دندانپزشکی کسب تخصص کرده است.

رزومه کاری خوب

توجه به رزومه کاری، نمونه کارهای دندانپزشک و رضایت بیماران، از دیگر روش­های شناخت دندانپزشک مناسب برای ترمیم و زیبایی درمان است.

استفاده از تجهیزات پیشرفته برای درمان

یکی دیگر از شاخص­های انتخاب متخصص ترمیم و زیبایی دندان در تهران، مجهز بودن به دستگاه­های پیشرفته دندانپزشکی مورد نیاز برای درمان است.

به طور کلی یک متخصص ترمیم و زیبایی دندان باید از شرایط زیر برخوردار باشد:

 • شناسایی صحیح نیازهای درمانی و انجام درمان براساس انتظارات و اولویت­های فرد.
 • به روز بودن اطلاعات دندانپزشکی و کسب مدرک از مراکز معتبر.
 • همکاری با پزشکان و متخصصین دیگر ترمیم و زیبایی ودر صورت نیاز، ارجاع فرد به متخصص­های دیگر.
 • در اولویت قراردادن سلامتی فرد و کیفیت خدمات، بدون در نظر گرفتن منافع مالی.
 • درمان صحیح با هزینه معقول.
 • آموزش راهکارهای نگهداری پس از درمان.

متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران

چند توصیه برای انتخاب صحیح متخصص ترمیم و زیبایی در تهران

خوشبختانه شما با کمی تحقیق و جستجو می­توانید یک متخصص ترمیم و زیبایی دندان در تهران پیدا کنید که دارای تجربه کافی درمان بوده و با کیفیت­ترین خدمات دندانپزشکی را در تهران ارائه می­دهد. این متخصصین اکثراً دوره­های معتبر دندانپزشکی را در معتبرترین مراکز آموزشی جهان گذرانده­اند.

 • پس از انتخاب منطقه­ی مورد نظر خود (غرب، شرق، شمال یا جنوب تهران)، چند دندانپزشک معروف در آن ناحیه را انتخاب کنید.
 • برای انتخاب دندانپزشک در آن ناحیه از داروخانه یا پزشکی که به آن مراجعه می­کنید، سوال کنید.
 • در اینترنت جستجو کنید (برای مثال: “بهترین دندانپزشک در نارمک”)
 • لیست­های بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان در تهران را از وب­سایت مشاهده کنید.
 • ابتدا یک وقت مشاوره بگیرید. پس از جلسه مشاوره، راحت­تر می­توانید تصمیم­گیری کنید.
 • درباره سابقه کاری دندانپزشک مورد نظر و میزان تحصیلات وی پرس و جو کنید.
 • خدماتی که متخصص مورد نظر ارائه می­دهد را جویا شوید.
 • شرایط کلینیک یا مطب را بررسی کنید که آیا مناسب هست یا خیر.
 • به رفتا وی توجه کنید؛ یک متخصص، همواره برخورد مناسبی با بیمار خود دارد.

با انتخاب بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان تهران، شما هم می توانید صاحب دندان هایی زیبا شده و با خیالی آسوده و بدون خجالت لبخند بزنید.