Select Page

دندان های سالم لازمه یک زندگی روزمره است. استفاده از لمینت دندان از سرمایه ‌گذاری‌ هایی است که شما می توانید برای خودتان انجام دهید. به این فکر کنید که شما هر روز برای خوردن، آشامیدن، صحبت کردن، برقراری ارتباط از لبخند زدن گرفته تا ناراحتی از دهان و دندان خود استفاده می کنید. روکش یا همان لمینت دندان می تواند به شما در رسیدن به یک لبخند سالم و شاد کمک کند. از آنجا که قیمت کارهای دندانپزشکی کم نیست؛ بنابراین نیاز است که برای انجام لمینت هم از قیمت لمینت دندان به روز شده آگاه باشید تا بتوانید با توجه به بودجه خود برای آن برنامه ریزی کرده و اقدام نمایید.

قیمت لمینت دندان به روز

کاربردهای لمینت

اگر دندان های لکه دار، ترک خورده و یا شکسته شده دارید و یا بین دندان هایتان فاصله بیش از حد وجود دارد، لمینت دندان یکی از کارساز ترین روش ها برای درمان این موارد است. همچنین لمینت دندان جنبه زیبایی هم دارد. معمولاً لمینت ها از قطعات نازک پرسلن یا رزین هستند که برای دستیابی به شکل کلاسیک تر دندان های جلو و باقی دندان‌ های شما به کار می روند. اگر چه اکثر افراد فقط برای دندان های جلویی از آن ها استفاده می کنند؛ اما شما می توانید برای کل دندان هایتان هم از این روش استفاده کنید.

اگر اغلب موارد با وجود مشکلات گفته شده لبخند خود را پشت دستتان و یا زیر لب هایتان پنهان می کنید و یا به دلیل خجالت از ظاهر دندان تان لبخند نمی‌زنید، روکش ها می توانند به شما در این زمینه کمک کنند و باعث شوند که شما لبخند زیبا تر و مطمئن تری داشته باشید.

کاندیدای مناسب برای انجام لمینت

افرادی که می توانند نامزد دریافت لمینت‌ دندان شوند

 1. بیمارانی که دندان های آنها تغییر رنگ داده است و یا لکه دار شده است
 2. بیمارانی که دندان هایشان فرسوده است
 3. بیمارانی که دندان های آن ها ترک خورده است
 4. بیمارانی که دندان‌ های آن ها نامنظم و یا نامرتب و یا بد حالت است
 5. بیمارانی که بین دندان هایشان فاصله بیش از حد معمولی دارند
 6. افرادی که دندان سفید تر و مرتب تر و لبخند زیباتری می خواهند

قیمت لمینت دندان به روز

مراحل درمان دندان با لمینت

مراحل درمان دندان با لمینت دندان  طی سه جلسه تشخیص، برنامه ‌ریزی برای درمان و آماده سازی نصب لمینت انجام می شود.

جلسه اول مخصوص معاینه و دو جلسه دیگر برای ساخت و استفاده از لمینت است. بسیار مهم است که در برنامه ریزی و طراحی لبخند جدیدتان با دندانپزشک خود همکاری های لازم را داشته باشید و مواردی را که پزشکتان گوشزد می کند رعایت کنید. در صورت لزوم به بیش از یک دندانپزشک مراجعه کنید تا بتوانید یک مشاوره درست داشته باشید و یک روش صحیح را انتخاب کنید.

آماده سازی دندان برای انجام لمینت

برای آماده سازی دندان هایتان برای لمینت کردن شما باید ابتدا آنها را تمیز کنید و مسواک بزنید و اگر بیماری لثه یا پوسیدگی روی دندان، لثه و یا فک تان دارید باید قبل از انجام درمان لمینت دندان، آنها را برطرف کنید.

قیمت لمینت دندان به روز چقدر است؟

هزینه لمینت دندان نسبت به پزشک متخصص، محل زندگی و مسائلی از این قبیل می تواند متفاوت باشد.

دو نوع لمینت داریم:

 • لمینت کامپوزیت
 • لمینت سرامیکی

قیمت لمینت سرامیکی از لمینت کامپوزیتی بیشتر است. قیمت لمینت علاوه بر موارد گفته شده به مهارت پزشک و تجهیزات مورد استفاده برای نصب لمینت بر روی دندان های شما هم بستگی دارد.

روند سازگاری دندانها با لمینت پس از نصب

سازگاری شما با دندان های جدیدتان که لمینت شده و اندازه و شکل آنها تغییر کرده است، بین یک یا دو هفته زمان می برد. شما بعد از انجام روکش دندان دقیقاً باید مانند دندان های طبیعی تان از آن ها مراقبت کنید.

بهداشت روزانه دهان و دندان

بنابراین استفاده از نخ دندان به صورت روزانه و شستشوی دهان و دندان با دهان شویه های ضد باکتری بسیار پیشنهاد می شود.

پرهیز از خوردن برخی غذاها

همچنین توصیه می شود از غذاها و نوشیدنی هایی که باعث ایجاد لکه های تیره بر روی دندان می شود خودداری کنید. این نوشیدنی ها و غذاها شامل: قهوه، چای و یا شراب قرمز می باشند.

خودداری از استعمال دخانیات

برای جلوگیری از تغییر رنگ لمینت دندانتان باید از استعمال دخانیات و جویدن توتون خودداری کنید.

در روز اول بعد از نصب لمینت بر روی دندان ممکن است احساس ناراحتی یا حتی حساسیت کنید که بسیار طبیعی است و پس از یک تا دو هفته به آن عادت می کنید؛ اما اگر بیشتر از دو هفته این ناراحتی و یا حساسیت زمان برد، بیمار باید با دندانپزشک خود تماس بگیرد و یا فوراً به صورت حضوری نزد دندانپزشک برود تا اگر مشکلی بر روی دندان وجود دارد خیلی سریع حل شود.

 درباره قیمت انواع لمینت ها

 1. قیمت لمینت کامپوزیتی یا روش مستقیماگر بخواهیم قیمت لمینت دندان به روز را به صورت مقایسه ای بین مدل کامپوزیتی و سرامیکی اعلام کنیم باید بگوییم که بسیار ارزان تر از لمینت سرامیکی است و دلیل اصلی این قیمت پایین، امکان ساخت این روکش ها در دندانپزشکی است. یعنی بسیار راحت تر و سریعتر از لمینت سرامیکی ساخته می شوند؛ اما دیگر رو کش های دندانی مانند نوع سرامیکی لمینت به 2 جلسه زمان نیاز دارند.
 2. قیمت لمینت دندان به روز سرامیکی یا روش غیر مستقیم لمینت سرامیکی یا پرسلین معمول ترین و پر استفاده ترین مدل لمینت دندان است. این نوع از لمینت دندان قیمتی معادل سه میلیون تومان به ازای هر یک دندان دارد. درست است که این هزینه بسیار بالاتر از هزینه لمینت دندان کامپوزیتی است؛ اما این را هم باید بدانید که این نوع لمینت ماندگاری بیشتر و دوام بیشتری نسبت به لمینت کامپوزیتی دارد. یکی از ویژگی های عمده لمینت سرامیک عدم تغییر در شکل و ظاهر آن است.
 3. قیمت لمینت دندان فوق باریکانواع لمینت دندان تفاوت بسیاری نسبت به لمینت های سنتی دارند. این نوع لمینت دندان ضخامتی برابر با نصف ضخامت لمینت کامپوزیتی یا سرامیکی دارند و قادر هستند تا ۱۵ سال ماندگاری داشته باشند.