Select Page

جهت آشنایی با قیمت لمینت دندان در سال 99 ، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

داشتن دندان هایی زیبا و سفید، آرزوی هر کسی می باشد. این روزها، با پیش رفت علم دندان پزشکی، این آرزو دیگر دور از دسترس نمی باشد. دندان هایی سفید و زیبا، تاثیر زیادی در زیبایی ظاهر ولبخند شما خواهند داشت و داشتن این دندان ها و لبخندی زیبا، تا حد زیادی بر اعتماد به نفس شما تاثیرگذار خواهد بود و افزایش اعتماد به نفس، بهبود روابط اجتماعی شما را به دنبال خواهد داشت.

لمینت دندان چیست؟

یکی از راه هایی که می تواند شما را به ظاهر و لبخند دلخواه و رویایی تان برساند، لمینت دندان است. لمینت دندان شامل استفاده از روکش هایی نازک از جنس سرامیک و یا چینی است که توسط دندان پزشک ماهر و متخصص بر روی دندان های شما نصب شده و دندان های شما را زیباتر و سفیدتر می کند.

قیمت لمینت دندان در سال 99

قیمت لمینت دندان در سال 99

لمینت دندان در چه مواردی کاربرد دارد؟

اگر به دنبال راه حلی برای ترمیم کج بودن دندان های خود و اصلاح نامرتبی آن ها هستید، لمینت دندان گزینه خوبی برای شما نخواهد بود و در این صورت بهتر است از ارتودنسی استفاده کنید. به طور کلی، لمینت دندان یک روش درمانی نبوده و بیشتر جنبه زیبایی دارد. مواردی که با لمینت دندان اصلاح می شوند عبارتند از:

 • شکستگی ها و و لب پر شدگی های جزئی دندان ها
 • ترک خوردگی های موجود بر سطح دندان ها
 • اصلاح بد رنگی دندان ها و یا لکه شدن آن ها
 • روشن و سفید کردن دندان هایی که زرد به نظر می رسند

آیا تمام دندان ها لازم است لمینت شوند یا می توان تنها تعدادی از آن ها را روکش لمینت کرد؟

برای انجام لمینت، لزومی ندارد تمامی دندان های خود را با این روکش های سرامیکی یا چینی بپوشانید. برای لمینت کردن دندان ها، کافی است که شما تنها تعدادی از دندان هایتان را که به هنگام لبخند زدن در معرض دید مخاطب قرار دارند، انتخاب کرده و همان ها را روکش کنید. شما حتی می توانید تنها دندان هایی که به هنگام لبخند زدن از آن ها رضایت ندارید یا دارای یک ترک خوردگی و یا یک شکستگی یا لب پر شدگی جزئی می باشند، را لمینت کنید.

به طور کلی می توان گفت که لمینت دندان، حتی بر روی یک دندان نیز امکان پذیر بوده و انتخاب تعداد دندان هایی که باید لمینت شوند، تنها به نظر خودتان بستگی خواهد داشت.

قیمت لمینت دندان در سال 99

قیمت لمینت دندان در سال 99

قیمت محاسبه شده تقریبی لمینت دندان برای سال 99 چه مقدار می باشد؟

در هیچ کدام از روش های درمانی و ترمیمی دندان پزشکی، نمی توان به طور قطعی و دقیق تعیین کرد که هزینه احتمالی انجام کار چه قدر خواهد بود.

تعیین دقیق هزینه های درمانی و ترمیمی دندان پزشکی، تنها طی یک جلسه ی مشاوره ای و در مطب دندان پزشکی ممکن می باشد. این موضوع درباره لمینت دندان نیز صدق می کند؛ اما می توان گفت که هزینه انجام لمینت دندان در سال 99 به صورت تقریبی و حدودی، ما بین یک میلیون و چهارصد هزار تومان تا یک میلیون و ششصد هزار تومان می باشد.  این هزینه ی تقریبی تنها برای روکش کردن یکی از دندان های شما می باشد.

تفاوت هزینه ی انجام لمینت دندان با ونیر کامپوزیت چقدر است؟

ونیر کامپوزیت دندان، همانند لمینت دندان یک روش ترمیمی زیبایی است که شامل قرار دادن روکش هایی برای اصلاح و ترمیم بد رنگی دندان ها یا اصلاح مشکلات جزئی آن ها می باشد؛ اما تفاوت هایی بین این دو روش ترمیمی وجود دارد. لمینت های دندان معمولا پرهزینه تر می باشد؛ اما زیباتر و طبیعی تر از ونیر کامپوزیت می باشند. میزان ماندگاری و دوام لمینت های دندان از کامپوزیت های ونیر بیشتر و بالاتر است. هزینه انجام کامپوزیت ونیر، نسبت به لمینت دندان کمتر بوده و برای هر دندان، بین هفتصد هزار تومان تا یک میلیون تومان می باشد.

علت بالا بودن هزینه های مربوط به لمینت دندان چیست؟

روکش های لمینتی، کیفیت بالایی داشته و از ماندگاری و دوام زیادی برخوردار هستند. کیفیت و دوام بالای این روکش ها، باعث می شود هزینه بالایی به شما تحمیل شود. روش نصب این روکش ها پیچیده و مشکل می باشد و این امر یکی دیگر از دلایلی می باشد که این روش ترمیمی و زیبایی را به یک روش گران قیمت تبدیل می کند.

قیمت لمینت دندان در سال 99

قیمت لمینت دندان در سال 99

آیا هزینه های مربوط به انجام لمینت دندان، تحت پوشش بیمه می باشد؟

بیمه های درمانی هزینه های مربوط به لمینت دندان و انجام هر گونه عمل دیگری که تنها جنبه ی زیبایی داشته باشد را تقبل نخواهند کرد و پرداخت تمام هزینه های مربوط به انجام این عمل، بر عهده ی خود بیمار می باشد.

عوامل تاثیرگذار بر میزان هزینه های مربوط به لمینت دندان در سال 99 کدامند؟

هزینه های انجام لمینت دندان، به طور کلی تحت تاثیر عوامل زیر می باشند:

 • نوع لمینت انجام شده: این که برای انجام لمینت از کدام یک از روش های مستقیم، غیر مستقیم، لامینیرز و … استفاده شده است، بر روی میزان هزینه های مربوط به انجام آن تاثیرگذار می باشد.
 • جنس روکش های لمینتی مورد استفاده
 • تعداد دندان هایی که با روکش های سرامیکی لمینت پوشانده می شوند: طبیعی است که هر چه تعداد دندان هایی که روکش می شوند بیشتر باشد، هزینه های مربوط به انجام لمینت بیشتر خواهند بود. تعداد دندان هایی که معمولا لمینت می شوند هشت عدد می باشد که شامل تمامی دندان های جلویی که هنگام لبخند زدن دیده می شوند است.
 • هزینه های لابراتوار برای ساخت روکش های دندانی لمینت شما
 • دستمزد دندان پزشک متخصص برای نصب و جاگذاری روکش های سرامیکی لمینت
 • نوع تخصص دندان پزشکی که دندان های شما را لمینت می کند: اگر دندان پزشک شما یک متخصص زیبایی دندان باشد، معمولا هزینه ی بیشتری به عنوان دستمزد انجام کار به شما پیشنهاد خواهد کرد.
 • موقعیت جغرافیایی که در آن لمینت دندان انجام می دهید: کشور و شهری که در آن عمل لمینت دندان را انجام می دهد، بر میزان هزینه هایی که برای انجام این کار به شما تحمیل می شود، بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 • هزینه های احتمالی اضافی که ممکن است شما مجبور به پرداخت آن ها شوید.