Select Page

اگر شما هم علاقه مند به دانستن قیمت لمینت دندان در تهران هستید با ما همراه باشید.

قیمت لمینت دندان در تهران

هیچ کس نمی تواند انکار کند که لبخند زیبا چه قدر مطلوب است. به همین دلیل است که مردم میلیون ها تومان برای تهیه روکش دندان برای بهبود لبخند خود هزینه می کنند. با این حال، همه افراد پول زیادی برای انجام چنین رویه پر هزینه ای ندارند.

آیا در این شرایط سفر چند کیلومتری اضافی برای کیفیتی که در شهر شما وجود ندارد، منطقی نیست؟

روکش های دندانی در تهران: هر آنچه لازم است بدانید.

اگر در یکی از مکان هایی با کیفیت پایین خدمات دندانپزشکی زندگی می کنید، هزینه روکش دندان با کیفیت بالا در تهران پیشنهاد اغوا کننده ای خواهد بود. برای کمک به شما در عبور از این موضوع، ما می خواهیم تمام اطلاعاتی را که ممکن است در هنگام در نظر گرفتن تهران به عنوان مقصد لمینت دندانپزشکی خود نیاز داشته باشید، به شما ارائه دهیم.

قیمت لمینت دندان در تهران

قیمت لمینت دندان در تهران

روکش دندان چیست؟

روکش های دندانی که به آن ها روکش های پرسلن، روکش های کامپوزیت یا لمینت های دندان نیز گفته می شود، یک درمان زیبایی دندان است که دندان یا دندان های انتخابی شما را با پوسته های ظریف چینی، سرامیک نوع پزشکی یا کامپوزیت می پوشاند. این پوسته های نازک جایگزین مینای دندان می شود که یک لایه محافظ طبیعی روی دندان است.

روکش های دندانی، دندان هایی با ظاهر طبیعی با همان مشخصات بصری مانند شکل، بازتاب نور، رنگ و طول دندان دست نخورده و اصلی به شما می دهند. روکش ها را می توان از نظر استحکام با مینای دندان طبیعی مقایسه کرد.

چرا تهران برای تهیه روکش دندان

به غیر از جراحی های پلاستیک که تهران بالاترین شهرت را در سطح کشور دارد، در برخی از زمینه های دیگر نیز، این شهر توانایی گسترده ای را نشان داده است. یک نمونه روش های دندانپزشکی مانند روکش های پرسلن است.

تهران با داشتن یک جایگاه معتبر، از هزاران مسافری که این شهر را به جای سایر مقاصد انتخاب می کنند، استقبال می کند تا در این جا اقدامات دندانپزشکی خود را انجام دهند. بیشتر بیمارانی که برای اهداف دندانپزشکی به تهران می روند علاوه بر سایر شهر های کشور، از اروپا، آمریکای شمالی و خاورمیانه نیز آمده اند.

اول از همه، کیفیت بالای خدمات دندانپزشکی است که این شهر را در این زمینه به جلو سوق می دهد. دوم، تبحر زیاد دندانپزشکان تهرانی کمک زیادی به این می کند که این شهر درجه یک باشد. با بهره گیری از پیشرفت های جدید فن آوری، دندانپزشکان تهرانی بهترین در سراسر کشور هستند.

سرانجام، قیمت نقش مهمی در جذب بسیاری از بیماران برای ورود به تهران برای درمان دارد. به عنوان مثال، اگر در یک شهر دور افتاده زندگی می کنید، روکش دندان ممکن است برای شما یک هزینه سنگین با کیفیت نه چندان خوب تمام کند. با این حال، ممکن است همان روش را در تهران انجام دهید و هزینه آن برابر یا حتی کمتر از قیمت شهر شما باشد، اما با کیفیتی خیلی بهتر.

روکش های دندان چه مشکلاتی را برطرف می کنند؟

قیمت لمینت دندان در تهران

قیمت لمینت دندان در تهران

روکش های دندان باعث اصلاح و بازیابی دندان ها می شوند. مواردی که می توانند برطرف کنند عبارت است از:

  • مینای دندان آسیب دیده:برخی از عادت های زندگی مانند سیگار کشیدن یا نوشیدن چای و قهوه و حتی برخی از عوامل ژنتیکی در ساییده شدن مینای دندان نقش دارند. مینای دندان فرسوده بر ظاهر دندان تأثیر می گذارد. با پوشاندن سطح جلویی دندان ها با لمینت، بیماران اعتماد به نفس پیدا می کنند و دندان های خود را از آسیب بیشتر محافظت می کنند.
  • دندان های شکسته، ترک خورده یا بریده شده
  • آسیب های مربوط به افزایش سن:

با افزایش سن، دندان های ما قدرت خود را از دست می دهند و مستعد شکستگی و ترک خوردگی هستند که همچنین می تواند ظاهر ناهمواری به آن ها بدهد.

  • دندان هایی که از نظر ژنتیکی ناهموار و نامنظم هستند.
  • دندان هایی با فاصله غیرطبیعی بین آن ها
  • تغییر رنگ دندان ها

وقتی از طریق سفید کردن دندان نمی توان تغییر رنگ داد، دندانپزشکی زیبایی مانند درمان روکش پرسلن کار به مراتب بهتری انجام می دهد.

  • نامرتبی دنداناگر بیمار می خواهد دندان های خود را بدون ارتودنسی صاف کند، روکش می تواند مفید باشد.

روش نصب روکش دندان در تهران

برای تهیه روکش دندان در تهران، بسته به روش کار، بیمار نیاز به 3-14 روز زمان نیاز دارد. روکش دندان تقریباً در 2 جلسه انجام می شود. گاهی اوقات 3 قرار ملاقات لازم است.

جلسه آمادگی

در این جلسه دندانپزشک دندان ها را کوتاه کرده و حدود 1 میلی متر از مینای دندان را بر می دارد تا برای نصب روکش چینی آماده شود؛ اگر بیمار بخواهد روی بعضی از دندان های خود، روکش های پرسلن برای نصب استفاده کند، بهتر است یک فرآیند سفید کرد دندان به طور مختصر روی سایر دندان های اطراف آن انجام شود.

پس از آن، دندانپزشک مدلی از دندان های بیمار (قالب) ساخته و مدل را به آزمایشگاه دندانپزشکی می فرستد. هر روکش به طور جداگانه در آزمایشگاه ساخته می شود. آماده شدن روکش ها معمولاً 1 تا 2 هفته طول می کشد.

قیمت لمینت دندان در تهران

قیمت لمینت دندان در تهران

جلسه اتصالات و باندینگ

وقتی روکش های دندان آماده شدند، دندانپزشک موقتا آن ها را روی دندان های بیمار قرار می دهد تا اندازه، رنگ و نحوه قرار گیری آن ها را بررسی کند. اگر بیمار و دندانپزشک از نتیجه راضی باشند، مرحله نصب دائمی آغاز می شود.

قبل از قرار دادن دائمی روکش ها، دندانپزشک دندان های بیمار را کاملا تمیز می کند. در طول این کار از یک ماده اسیدی برای خشن شدن سطح دندان ها و روکش استفاده می شود. سپس، روکش ها روی دندان ها ثابت می شوند.

پس از قرار دادن آن ها بر روی دندان ها، برای فعال سازی مواد شیمیایی موجود در مواد لمینت، نوری روی دندان ها برای سفت شدن آن انداخته می شود. این روند ممکن است حدود 2 تا 3 ساعت طول بکشد.

در برخی موارد، این روش ممکن است با بی حسی موضعی انجام  شود.

همچنین پس از انجام کامل مراحل نصب لمینت بر روی دنان ها، دندانپزشک مواد یا چسب اضافی مخصوص نصب لمینت بر روی دندان را از بین می برد. دندانپزشک همچنین تراز بندی و نحوه روی هم قرار گرفتن دندان ها بر روی یک دیگر را هنگام بسته شدن دهان بررسی می کند. به عبارت دیگر، “نیش” بررسی و در صورت لزوم اصلاح می شود.