Select Page

لمینت دندان اقساطی چگونه ممکن است وچه ویژگی هایی دارد؟ اگر می‌خواهید لبخند خود را بهبود ببخشید، اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید، پیشنهاد می‌کنیم با پیدا کردن یک دندان‌پزشک که بتوانید لمینت دندان را به‌صورت اقساطی انجام دهید، شروع کنید. دندان‌پزشکانی را پیدا کنید که واجد شرایط هستند و به شما در انجام صحیح کار روکش کمک کنند.

روکش‌های دندان

یکی از رایج‌ترین نوع روکش‌ها، روکش‌های چینی هستند؛ این روکش‌ها کیفیت بالای خود را حفظ می‌کنند و بسیاری از بیماران آن‌ها را ترجیح می‌دهند، زیرا در برابر لک مقاوم هستند. این بدان معنا است که شما می‌توانید قهوه و چای خود را بدون این‌که دوباره به تغییر رنگ لبخند جدید خود فکر کنید، ادامه دهید.

یکی از بزرگ‌ترین مزایای روکش‌های چینی دوام و ظاهر طبیعی است که می‌توانند برای بیماران فراهم کنند. روکش‌های چینی را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت در نظر بگیرید. ممکن است هزینه‌های آن‌ها بیشتر باشد، اما با بهره‌گیری از آنان در درازمدت متوجه ارزش بالای آن‌ها خواهید شد.

ماده دیگری که در روکش‌ها استفاده می‌شود، کامپوزیت رزین است که ظاهر و احساس طبیعی و رنگ دندان را در روکش شما ایجاد می‌کند. فایده این نوع روکش این است که می‌توان آن‌ها را با هزینه بسیار کمتری از روکش‌های پرسلن ایجاد کرد. درحالی‌که اکثر کیفیت‌های مشابه را فراهم می‌کند.

بااین‌حال، ماندگاری آن‌ها به‌اندازه روکش‌های چینی نیست. بسته به میزان مراقبت از دندان‌ها، می‌توانید انتظار داشته باشید که این روکش‌ها تا ده سال یا بیشتر دوام داشته باشند.

لمینت دندان اقساطی، روکش‌های دندان

نحوه استفاده از روکش‌ها

 قالب‌گیری دندان‌ها

ازآنجایی‌که روکش‌ها برای بیمار طراحی می‌شوند، انتظار می‌رود که درروند کار، سفارشی‌سازی مناسبی داشته باشید. اولین قدم برای به دست آوردن روکش، تهیه قالب از دندان شما برای ساخت روکش در آزمایشگاه است.

لمینت دندان اقساطی، قالب‌گیری دندان‌ها

حذف مینای دندان

برای ایجاد فضای موردنیاز روکش‌های جدید، باید مقدار کمی از مینای دندان شما برداشته شود. به همین دلیل بسیار مهم است که هنگام بحث در مورد گزینه‌های ترمیم زیبایی، در مورد همه دندان‌ها با دندان‌پزشک خود مشورت کنید. تراشیدن سطح مینای دندان شما باعث می‌شود که روکش کاملاً روی سطح دندان شما بنشیند و یک سطح صاف ایجاد کند.

قرار دادن روکش‌های موقت

با برداشته شدن مینای دندان، دندان‌های شما بسیار آسیب‌پذیرتر می شوند. درحالی‌که روکش‌های شما در آزمایشگاه ساخته می‌شوند دندان‌پزشک شما روکش‌های موقتی روی دندان‌ها قرار می‌دهد تا از دندان‌های شما در برابر هرگونه آسیب محافظت کند. جای نگرانی نیست زیرا روکش‌های موقت طبیعی به نظر می‌رسند؛ بنابراین در این مدت دیگر نگران ظاهر دندان‌های خود نخواهید بود.

بازسازی روکش‌های جدید

هنگامی‌که روکش‌های شما ساخته شد، زمان استفاده از آن‌ها فرارسیدهاست. ازآنجاکه این‌یک فرآیند دائمی است، دندان‌پزشک شما قبل از استفاده آن‌ها از بی‌نقص بودن آن مطمئن می‌شود. دندان‌پزشک روکش‌ها را روی هر دندان قرار می‌دهند و مطمئن می‌شوند که رنگ و شکل آن‌ها درست است.

ممکن است لازم باشد هر قطعه‌ای را که نیاز به تغییر دارد، اصلاح کند و شمارا به بخشی از روند تأیید تبدیل کند. اگر روکش‌های پیش‌ساخته را انتخاب کرده‌اید، این فرآیند را در اولین قرار ملاقات خود انجام داده‌اید و دیگر لازم نیست که برای ساخت روکش‌ها در آزمایشگاه صبر کنید.

استفاده از روکش‌ها

به‌طورمعمول، دندان‌پزشک از نور ماورا بنفش برای مهروموم کردن روکش دندان شما استفاده می‌کنند.

بعدازآن، دندان‌پزشک شما ممکن است قرار ملاقات بعدی را تنظیم کند تا هرگونه مشکل پیش‌آمده احتمالی را برطرف کند. در غیر این صورت، روکش‌های جدید شما برای ده سال آینده یا بیشتر آماده استفاده است.

لمینت دندان اقساطی، روکش دندان