Select Page

بلیچینگ دندان چیست؟ بلیچینگ دندان مناسب چه کسانی است؟ بلیچینگ دندان چه مزایا ومعایبی دارد؟  بلیچینگ دندان ارزان قیمت چگونه ممکن است؟  آیا بلیچینگ دندان  بدون مراجعه به کلینیک دندانپزشکی ممکن است؟ اگرچه زردی دندان  موجب بروز احساس درد نمی شود اما باعث خجالت و ناراحتی می شود، بنابراین روش های خانگی ساده ای وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید و زردی دندان های خود را از بین ببرید.

بلیچینگ دندان

اگرچه زردی دندان‌ها مانند دندان‌ درد یک مشکل فوری نیستند، اما می‌توانند اعتمادبه‌نفس شمارا پایین بیاورند و احساس داشتن یک لبخند زیبا را از شما بگیذد، خوشبختانه بهبود رنگ دندان می‌تواند به‌سادگی تغییر در خوردن و نوشیدن باشد. از مهم‌ترین دلایلی که باعث زرد شدن دندان‌ها می‌شود، موارد زیر است:

 1. علل ارثی
 2. سیگار کشیدن
 3. زیاد قهوه نوشیدن
 4. عدم رعایت بهداشت دندان مانند استفاده نکردن از مسواک و نخ دندان .

اغلب اوقات افراد برای از بین بردن رنگ مایل به زرد روی دندان‌های خود به دنبال درمان حرفه‌ای می‌گردند، اما بعضی روش‌های درمانی طولانی‌مدت هستند و بسیار گران قیمت می باشند.

بنابراین اگر می‌خواهید از شر دندان‌های زرد رنگ خلاص شوید، باید برخی از درمان‌های طبیعی خانگی را دنبال کنید. مواد زیادی در آشپزخانه شما وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای بازگرداندن لبخند سفید درخشان استفاده کنید.

بلیچینگ دندان

بهترین درمان خانگی برای سفید کردن دندان‌های زرد

پوست موز

پوست موز  در سفید شدن دندان نقش قابل توجهی ایفا می کنند، زیرا حاوی بسیاری از مواد معدنی لازم مانند پتاسیم و منیزیم است که توسط دندان‌ها جذب می‌شود. بنابراین، باید مراحل زیر را برای خلاص شدن از شر زردی دندان‌ها انجام دهید:

 • موز رسیده را انتخاب کنید  و از پوست سیاه استفاده نکنید
 • دندان‌ها را باپوست تازه موز از داخل و بلافاصله پس از پوست گرفتن به‌خوبی مالش دهید.
 • درحالی‌که پوست موز را روی دندان قرار می‌دهید، باید دهان را باز نگه‌دارید و لب‌ها باید از دندان دور باشند
 • باید پوست موز را بیش از 5 دقیقه  روی دندان‌های خود بکشید تا از اثرات آن بهره‌مند شوید.

 جوش شیرین

جوش‌شیرین یکی از بهترین موادی است که می‌توانید برای از بین بردن زردی دندان استفاده کنید و به از بین بردن پلاک زرده و سفید شدن دندان کمک می‌کند.

روش‌های استفاده از جوش‌شیرین
 • می‌توانید یک‌چهارم قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین را باکمی خمیردندان مخلوط‌کنید، سپس این مخلوط را هفته‌ای یک یا دو بار استفاده کنید.
 • می‌توانید با مخلوط کردن یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین و نصف قاشق غذاخوری پراکسید هیدروژن با یک فنجان آب سرد، از دهان‌شویه همراه با جوش‌شیرین استفاده کنید.
 • می‌توانید حداقل به مدت دو دقیقه با جوش‌شیرین رقیق‌شده دندان‌های خود را به‌آرامی بشویید. این کار را می‌توان در هفته اول دو بار انجام داد و سپس هر 15 روز یک‌بار انجام داد.

هشدار: استفاده بیش‌ازحد از جوش‌شیرین می‌تواند مینای دندان شمارا از بین ببرد و باعث حساسیت بیشتر آن شود.

پوست پرتقال

مسواک زدن مرتب دندان‌های خود با پوست تازه پرتقال با رعایت موارد زیر باعث کاهش رنگ زرد روی دندان های شما می شود:

 1. شما باید هر شب قبل از خواب پوست پرتقال را با دندان خود بمالید.ویتامین C و کلسیم موجود در پوست پرتقال یک شبه با میکروارگانیسم ها مقابله می کند.
 2. در صورت نداشتن پوست پرتقال تازه، می‌توانید از پودر پوست پرتقال خشک استفاده کنید.

توت‌فرنگی

توت‌فرنگی حاوی مقدار زیادی ویتامین C است که با پیروی از روش‌های زیر به سفیدتر شدن دندان شما کمک می‌کند:

 • چند توت‌فرنگی را به‌صورت خمیرکنید و سپس خمیر را چند بار در روز و به مدت چند هفته به‌آرامی روی دندان‌های خود بمالید تا زمانی که رنگ زردروی دندان شما از بین برود.
 • می‌توانید تفاله توت‌فرنگی را با نصف قاشق چای‌خوری جوش‌شیرین مخلوط کرده و مخلوط را برای چند دقیقه روی دندان‌های خود پخش‌کنید، سپس دهان خود را با استفاده از مسواک با خمیر بشویید تا از شر باقی‌مانده آن خلاص شود.

لیمو

یکی از خاصیت سفیدکنندگی لیمو این است که برای سفید کردن دندان استفاده می‌شود همچنین می‌توانید با استفاده از لیمو از شر زردی دندان‌ها خلاص شود. با پیروی از روش‌های زیر:

 • می‌توانید با آب‌لیمو غرغره کنید
 • مسواک زدن باپوست لیمو یکی از بهترین راه‌های سفید شدن دندان است.
 • چند قطره آب‌لیمو و مقداری نمک را مخلوط‌کنید . سپس آن را محکم بر روی دندان‌ها و لثه‌های خود بمالید. بگذارید چند دقیقه روی آن بماند، سپس دهان خود را با آب خوب بشویید.
 • با استفاده از یک پنبه دندان‌ها را با آب‌لیمو پاک‌کنید.

هشدار: استفاده بیش‌ازحد از لیمو توصیه نمی‌شود زیرا ممکن است روی لایه مینای دندان تأثیر بگذارد که دندان‌های شمارا در معرض حساسیت قرار می‌دهد.

نمک

نمک یکی از مواد پاک‌کننده اولیه دندان است که برای تمام سنین استفاده می‌شود، زیرابه دوباره پر کردن مواد معدنی ازدست‌رفته دندان کمک می‌کند و به احیای رنگ سفید کمک می‌کند.

 • می‌توانید هرروز صبح مرتباً از نمک به‌عنوان خمیردندان به‌جای خمیردندان استفاده کنید.
 • می‌توانید نمک را با زغال مخلوط کرده و به‌طور مرتب دندان‌های خود را با آن مسواک بزنید.
 • همچنین می‌توانید نمک را با جوش‌شیرین مخلوط کرده و به‌آرامی روی دندان‌های خود بمالید.

هشدار: نباید از نمک زیاد استفاده کنید زیرا می‌تواند به لثه و مینای دندان آسیب برساند .

دندان‌های سالم و سفید باعث جذابیت و سلامت بیشتر هر فرد می‌شوند، بنابراین شما باید با تمیز نگه‌داشتن دندان‌ها و رعایت روش‌های ذکرشده در صورت لزوم از سلامت دندان‌های خود مراقبت کنید.

بیشتر بخوانید…

بلیچینگ دندان